Політика

Затриманих членів Союзу поляків Білорусі визнали політв’язнями

Білоруські правозахисники визнали політичними в’язнями затриманих членів незареєстрованої Союзу поляків Білорусі (в країні є і зареєстрований Союз поляків).

Йдеться про голову національної польської організації Анжеліці Борис, а також про Андрія Почобута, Марії Тишківська, Ірені Бернацької і Ганні Панішевой.

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Захід» з посиланням на позбавлений в Білорусі реєстрації правозахисний центр «Весна».

Що кажуть правозахисники

Згідно з оприлюдненою правозахисниками інформації, названих громадян визнають політв’язнями в зв’язку з тим, що їх кримінальне переслідування, на думку представників «Весни», є політично мотивованим.

в'язниця
Фото: © Белновості

Даний крок правозахисники розцінюють як прагнення створити «образ ворога як в особі польської держави в цілому, так і представників польської національної меншини».

Правозахисники вимагають негайного звільнення названих вище громадян і припинення тиску на представників польської національної меншини.

У чому звинувачують членів неофіційного Союзу поляків

Нагадаємо, Генеральна прокуратура 25 березня в відношенні Анжеліки Боріc, Андрія Почобута, Ірени Бернацької, Марини Тишківська і Анни Панішевой порушила кримінальну справу за частиною 3 статті 130 Кримінального кодексу.

Їх звинувачують у вчиненні діянь, спрямованих на розпалювання національної та релігійної ворожнечі і ворожнечі, а також на реабілітацію нацизму.

Зокрема, затриманим інкримінується проведення несанкціонованих масових заходів на честь учасників антирадянських бандформувань.

Крім того, звинувачують їх у реабілітації нацизму і виправдання геноциду білорусів.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button