• Пт. Жов 15th, 2021

Nevo News

Головні новини

Зафіксовано рекордно низьку швидкість течії Гольфстріму за 1000 років. Ось що буде з погодою в Європі

Відnevo-admin

Лют 28, 2021

Міжнародна група оприлюднила результати дослідницької роботи присвяченій течії Гольфстрім.

Вчені повідомляють про гірших показниках найпотужнішого теплої течії Світового океану. Йдеться про рекордне зниження його швидкості, що пов’язано з кліматичними змінами.

На думку дослідників з Німеччини, Ірландії і Великобританії, погіршення ситуації пов’язане зі збільшенням норми опадів і підвищенням швидкості танення льодовиків Гренландії.

Через це в тепла течія Гольфстрім потрапляє великий обсяг прісної води, що знижує його щільність, йдеться в результатах дослідницької роботи на сторінках видання Nature Geoscience.

океан Хвиля
Фото: Pixabay

Що з’ясували вчені

Іншими словами, за останню 1000 років швидкість Гольфстріму знизилася до рекордних показників.

Всі ці зміни змушують протягом піти на глибину, що неминуче відіб’ється на погодні умови в Європі і формуванням «холодного плями» на півночі Атлантики.

Гольфстрім переміщує близько 20 млн кубометрів води в секунду. Але так було до останніх досліджень. Відомо, що попередні дослідження проводилися в середині минулого століття, і з тих пір швидкість течії сповільнилася майже на 15%.

Експерти схильні вважати, що глобальне потепління клімату може привести до того, що океанська течія зупиниться і зовсім.

Що буде з погодою в Європі

Зміни, що відбулися різкі зміни позначаються на погодні умови і, як приклад, експерти говорять про випадки аномальної спеки в Європи. Якщо ситуація не зміниться докорінно, то формують клімат процеси в обох півкулях, повністю дестабілізуються, попереджають експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *