В світі

Зафіксовано рекордно низьку швидкість течії Гольфстріму за 1000 років. Ось що буде з погодою в Європі

Міжнародна група оприлюднила результати дослідницької роботи присвяченій течії Гольфстрім.

Вчені повідомляють про гірших показниках найпотужнішого теплої течії Світового океану. Йдеться про рекордне зниження його швидкості, що пов’язано з кліматичними змінами.

На думку дослідників з Німеччини, Ірландії і Великобританії, погіршення ситуації пов’язане зі збільшенням норми опадів і підвищенням швидкості танення льодовиків Гренландії.

Через це в тепла течія Гольфстрім потрапляє великий обсяг прісної води, що знижує його щільність, йдеться в результатах дослідницької роботи на сторінках видання Nature Geoscience.

океан Хвиля
Фото: Pixabay

Що з’ясували вчені

Іншими словами, за останню 1000 років швидкість Гольфстріму знизилася до рекордних показників.

Всі ці зміни змушують протягом піти на глибину, що неминуче відіб’ється на погодні умови в Європі і формуванням «холодного плями» на півночі Атлантики.

Гольфстрім переміщує близько 20 млн кубометрів води в секунду. Але так було до останніх досліджень. Відомо, що попередні дослідження проводилися в середині минулого століття, і з тих пір швидкість течії сповільнилася майже на 15%.

Експерти схильні вважати, що глобальне потепління клімату може привести до того, що океанська течія зупиниться і зовсім.

Що буде з погодою в Європі

Зміни, що відбулися різкі зміни позначаються на погодні умови і, як приклад, експерти говорять про випадки аномальної спеки в Європи. Якщо ситуація не зміниться докорінно, то формують клімат процеси в обох півкулях, повністю дестабілізуються, попереджають експерти.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button