• Пт. Чер 18th, 2021

Nevo News

Головні новини

Європарламент прийняв резолюцію щодо Білорусі із закликом до ЄС ввести індивідуальні та секторальні санкції

Відnevo-admin

Чер 10, 2021

Європарламент більшістю голосів проголосував за ухвалення резолюції із закликом до ЄС ввести нові санкції проти Мінська.

Парламентарії ЄС підтримали ініціативу тимчасово виключити Білорусь із системи SWIFT, а також ввести секторальні санкції.

У резолюції підкреслюється, що Європарламент закликає Раду ЄС якомога швидше розширити список осіб і організацій, на які поширюються санкції Європейського союзу.

Депутати ЄС закликали включити в чорний список відповідальних за інцидент з літаком Ryanair і за затримання в мінському аеропорту опозиційного блогера Романа Протасевича.

парламенту
Фото: скріншот

Європарламент рекомендує:

  • терміново привести у виконання четвертий пакет санкцій, що включає «причетних до електоральних махінацій і порушення прав людини»;
  • ввести санкції проти тележурналіста Марата Маркова, який брав інтерв’ю у затриманого Протасевича;
  • ввести секторальні санкції, які впливають на торгівлю сирою нафтою і нафтовими продуктами, калійну, сталеливарну і деревообробну промисловість;
  • припинити співпрацю і фінансування держбанків і обмежити кредитні лінії міжнародних банків для дочірніх банків в Білорусі;
  • розглянути питання про тимчасове виключення Білорусі з системи SWIFT;
  • припинити співпрацю європейських компаній з білоруськими партнерами, включаючи і передачу технологій.

Крім цього, євродепутати виступають за припинення членства Білорусі в міжнародних спортивних організаціях та обмеження доступу її збірної на міжнародні змагання.

Олена Гутиро Автор: Олена Гутирі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *