Політика

Євродепутати хочуть для білорусів знизити плату за шенгенську візу до «символічної»

До Єврокомісії звернулися два десятка європейських депутатів з проханням спростити для білорусів отримання шенгенських віз, а також знизити плату за них.

Лист парламентарії направили на адресу комісара по європейській політиці сусідства і переговорів про розширення Олівера Вархея.

Згідно з текстом звернення, «збір в 35 євро за обробку візової заяви для білоруського народу при мінімальній зарплаті менше 200 євро – це виклик».

Як повідомляють інтернет-джерела, телеграм-канали та ЗМІ, на погляд авторів пропозиції, нинішній тариф для громадян Білорусі, які «прагнуть зберегти свої зв’язки з Євросоюзом», надзвичайно високий.

віза
Фото: © Белновості

Тому ініціюється його зменшити до символічної суми.

Комісара просять звернути увагу на «ризик зниження міжособистісних контактів», а також вжити заходів щодо зміцнення «економічних, культурних і наукових зв’язків» білорусів з громадянами країн Євросоюзу.

Депутати вважають, що зменшення візового збору до символічного значення на тлі погіршення життя в Білорусі може стати потужним сигналом підтримки ЄС білоруського народу, що бореться за демократію.

Це також дало б відсіч пропаганді режиму Лукашенка проти ЄС, – йдеться в листі.

Нагадаємо: 1 липня минулого року почала діяти угода про спрощення оформлення віз для громадян Білорусі. З цього ж дня вартість шенгенських віз знизилася з 60 до 35 євро.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button