• Нд. Чер 20th, 2021

Nevo News

Головні новини

Які 5 цікавих фактів про горіхи варто знати кожному, розповів лікар

Відnevo-admin

Чер 1, 2021

Горіхи є смачним і корисним продуктом, тому їх однозначно варто ввести в свій раціон.

Однак не варто забувати про те, що вони мають досить високими показниками калорійності.

Цікаві факти про горіхи розповів експерт мережевого видання “БелНовості” лікар гастроентеролог, дієтолог Цис Олексій Вікторович.

Що варто знати:

горіхи
Фото: Pixabay

1. Поліпшення здоров’я серця.

Можливо, найбільш важливою властивістю горіхів з точки зору загального стану здоров’я є їх вплив на серцево-судинну систему. Вони містять велику кількість “хорошого” холестерину (ЛПВЩ), який знижує рівень “небезпечного” холестерину (ЛПНЩ) в крові.

Таким чином, горіхи зменшують ймовірність виникнення тромбів і атеросклерозу, що вражають органи серцево-судинної системи.

Крім того, горіхи містять амінокислоту під назвою L-аргінін, яка розслабляє кровоносні судини, відповідно, кров тече вільніше, знижується артеріальний тиск.

2. Багатий джерело вітаміну Е.

Вітамін Е, який міститься в горіхах, є потужним антиоксидантом. Антиоксиданти борються з дією вільних радикалів в організмі, які є побічними продуктами клітинного метаболізму і можуть викликати широкий спектр захворювань і небезпечних станів для здоров’я.

Крім того, вітамін Е здатний зміцнювати здоров’я шкіри і боротися з шкідливим впливом вільних радикалів, які призводять до появи зморшок і передчасного старіння.

3. Боротьба з психічними розладами.

Горіхи, завдяки вмісту в своєму складі омега-3 жирних кислот, борються з виснажливими ефектами психічних розладів, включаючи хворобу Альцгеймера, шизофренію і депресію.

Ці сполуки мають протизапальну дію, що збільшує приплив крові до мозку, поліпшуючи когнітивну функцію.

4. Запобігання зневоднення.

Калій, що міститься в деяких горіхах, дуже корисний для водного балансу в клітинах. Це може допомогти зберегти організм гідратованим і правильно функціонувати.

Також калій діє як судинорозширювальний засіб, додатково знижуючи кров’яний тиск і захищаючи серце.

5. Запобігання анемії.

Залізо і мідь є активними компонентами червоних кров’яних тілець, тому допомагають полегшити симптоми анемії, також відомої як дефіцит заліза, яка може призводити до втоми, запаморочення, проблемам з шлунком і порушень сну.

можливі протипоказання

Незважаючи на всю користь горіхів для здоров’я, у них є і зворотна сторона. Горіхи, як правило, є потужним алергенним продуктом.

Алергія на один горіх – це не те ж саме, що на інший, тому ви повинні бути обережні, коли їсте новий сорт горіхів. Якщо у вас алергія, реакції можуть варіюватися від легкої до надзвичайно важкою і включати подразнення шкіри і особи, набряк горла, порушення дихальної функції, анафілактичний шок, аритмію серця, блювоту, діарею і дискомфорт в шлунку.

Проте, при раціональному використанні, горіхи є надзвичайно цінним підмогою для нашого здоров’я!

Як вважають експерти, горіхи однозначно варто ввести в свій раціон для поліпшення стану здоров’я і профілактики небезпечних недуг.

Марина Міхалап Автор: Марина Міхалап

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *