• Сб. Жов 16th, 2021

Nevo News

Головні новини

Як захиститися від QR-кодів шахраїв? Коментарі експертів

Відnevo-admin

Лют 28, 2021

Експерти зі сфери кібербезпеки оцінили ризик поширення загроз шахраями за допомогою підроблених QR-кодів.

Як з’ясувалося, сам по собі такий код не представляє абсолютно ніякої загрози для користувачів. Але при переході по цьому посиланню потрібно бути дуже уважним.

Стикатися з QR-кодами сучасній людині доводиться все частіше, як при установці різних додатків, так і для оплати тих же комунальних платежів.

Сам по собі QR-код безпечний. Це закодована інформація, текст, який не може прочитати людина, – цитує слова експерта Олександра Вураско видання «Собеседник».

QR-код Смартфон
Фото: Pixabay

Таке посилання найчастіше містить реквізити одержувача платежу.

Користувачеві необхідно уважно вивчати реквізити при переході на сайт, тому що код може адресувати на фішингових і навіть шкідливий ресурс.

Перед тим як зробити платіж і ввести дані банківської картки, необхідно вивчити адреса сайту і звірити його з оригінальним, щоб виключити перехід на сторінку шахраїв.

Автоматичне списання грошових коштів з рахунку в такій ситуації виключено, тому що часто ця операція потребує підтвердження користувача.

Небезпека виникає при автоматичній завантаженні шкідливого програми після переходу по QR-коду.

Але і в цьому випадку частина операцій здійснюється після підтвердження дій користувачем, як наприклад активація. Вкрай небезпечно переходити по таких посиланнях, отриманим з рекламних буклетів і оголошеннях поміщених на стовпах і підозрілих сайтах, попереджає експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *