• Ср. Чер 23rd, 2021

Nevo News

Головні новини

Вчені виявили область мозку, яка контролює материнський інстинкт

Відnevo-admin

Чер 2, 2021

Японські вчені науково-дослідного центру RIKEN з’ясували, що захищати своїх дітей матерям спонукає особлива категорія нейронів.

З’ясувалося, що цей процес контролює окрема область жіночого головного мозку. В експерименті з мишами вчені змогли відключити цей «механізм».

Згідно з останніми дослідницькими даними, йти на ризик заради порятунку дітей матерям спонукає окрема функція області мозку. Цей процес однаково працює у людей і тварин.

Дослідники відзначили роботу цього механізму в діях птахів і кішок, які переходять в атаку в момент виникнення загрози.

жінка Дитина
Фото: Pixabay

Механізм дозволяє придушити інші моделі інстинктивного поведінки, коли виникає необхідність проявити турботу про потомство або захистити дітей від небезпеки.

В ході лабораторного експерименту з гризунами вчені виявили, що піклуватися про потомство самок мишей спонукала активність нейронів в гіпоталамусі.

Разом з цим самка змінювала свою поведінку і не прагнула уникати небезпеки сама, коли захищала свій виводок.

Нейрони були виявлені всередині «преоптической області гіпоталамуса». Дана область вважається найглибиннішої з інших областей мозку.

Імовірно вона регулює статеву поведінку, почуття спраги і реакцію на інші зовнішні подразники.

У той же час, заблокувавши роботу цих клітин, експерти змусили гризунів не реагувати на погрози на адресу свого потомства. Більш того, самки гризунів кидали мишенят в той момент, коли їм самим починала загрожувати небезпека.

Ігор Зур Автор: Ігор Зур

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *