• Сб. Жов 16th, 2021

Nevo News

Головні новини

Вчені розповіли, як щоденне читання впливає на головний мозок

Відnevo-admin

Лют 28, 2021

Американські вчені прийшли до висновку, що щоденне читання благотворно позначається на розвитку інтелекту і сприяє ефективному вирішенню складних завдань.

Крім того, читання розвиває пам’ять і емпатію, що було доведено вченими з Рочестерського університету штату Нью-Йорк.

Дослідники прийшли до висновку, що ефект від регулярного читання очевидний як в короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.

У науковій роботі взяли участь психологи і нейробіологи, які довели, що співпереживання персонажам твору підвищує емоційний інтелект і емпатію.

читання Книга
Фото: Pixabay

При цьому експерти звертають увагу, що соціально-пізнавальну діяльність покращує читання виключно художньої літератури, а не науковою.

У той же час, якщо читати повільно і вдумливо, то індивід може розвинути в собі такі якості, як зосередженість і можливість кращого засвоєння нової і складної інформації.

При цьому отримані навички зберігаються і розвиваються, якщо продовжувати читати регулярно.

Психологи в свою чергу зазначили, що в довгостроковій перспективі захоплення літературою покращує вербальну пам’ять, що допомагає краще засвоювати нову інформацію на словах.

Що стосується змін в головному мозку, то постійне читання викликає ущільнення мозолистого тіла, завдяки чому поліпшується зв’язок між двома півкулями головного мозку.

Однак експерти застерігають від читання в нічний час, але виключно з тієї причини, що воно може привести до недосипання, а воно в свою чергу – до незворотних змін мозку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *