Технології

Вчені розповіли, чи можна за півтора місяці тренувань стати володарем феноменальної пам’яті

Вчені запевняють, що так звана “ментальна атлетика” дозволяє розвинути унікальні можливості і стати володарем феноменальної пам’яті.

Відомо, що люди з такими здібностями з легкістю запам’ятовують не тільки імена і дати, але цілі твори і проводять обчислення в розумі.

Група вчених з Інституту психіатрії Макса Планка, Стенфордського університету та університету Неймегена, досліджувала подібні можливості.

В експерименті взяли участь люди зі звичайними здібностями і т.зв. “Ментальні атлети”. Про результати роботи повідомило видання Neuron.

книга
Фото: Pixabay

Як з’ясували експерти, різні тренування збільшують кількість зв’язків між нейронами.

В ході експерименту обстеження головного мозку проводилося за допомогою МРТ. Протягом 6 тижнів вчені стежили за станом мозку пацієнтів позбавлених схильностей до швидкого запам’ятовування інформації.

У той же час добровольці проходили спеціальні тренування по розвитку пам’яті.

На ранньому етапі експерименту в ході тестування “ментальні атлети” запам’ятовували 71 слово з 72 за 20 хвилин. Так звані новачки всього 26 слів.

Уже через півтора місяця щоденних тренувань пам’яті, які проходили протягом 30 хвилин, цей показник вдалося збільшити до 56 слів.

При цьому головним вправою стала тренування з уявної прогулянкою по знайомих місцях, в ході якої індивід повинен розставляти різні предмети в випадкових місцях.

Ефект від такої вправи діє чотири місяці.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button