Технології

Вчені розкрили секрет "заразність" позіхання

Співробітники Пізанського університету змогли розгадати “заразність” позіхання. Знайти відповідь на питання їм допомогли дослідження за участю африканських левів.

Дослідники припустили, що позіхають тварини переживають в цей момент благотворний вплив на мозок, властиве людям.

Протягом п’яти місяців фахівці вели спостереження за двома Прайд африканських левів на території заповідника Макалалі в Південній Африці.

Так вдалося встановити, що тварини починали спонтанно позіхати набагато частіше, коли перебували в розслабленому стані, на так званій межі між сном і реальністю.

позіхання Жінка
Фото: Pixabay

Було встановлено, що якщо один лев бачив, як тільки що позіхав інший його родич, ймовірність того, що він позіхне, підвищувалася в 139 разів.

Вивчаючи це явище на людях, дослідники прийшли до висновку, що заразність позіхання може бути способом прояви співчуття іншим людям, що зазнають схоже почуття або емоції (стрес, нудьгу або втому).

За словами експертів, позіхання могло розвинутися як інструмент підвищення групової пильності популяції тварин або проживають разом людей.

Також дослідники припустили, що під час позіхання у левів і людей збільшується кровотік, що в підсумку призводить до охолодження мозку.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button