Технології

Вчені назвали способи, що дозволяють розпізнати діпфейкі

Співробітники університету Ерлангена-Нюрнберга через стрімке розвитку технології діпфейков, задумалися про можливість розпізнавання справжнього зображення від підробленого.

В ході досліджень експерти назвали спосіб виявлення справжнього образу, від згенерованого ІІ.

Як виявилося, недоліки, що видають підробку, мають властивість постійного повторення.

За словами експертів, діпфейк першого покоління видає різний колір очей в однієї людини. У природі таке явище називається гетерохромія. Але вживу його зустрінеш не часто.

Фейк
Фото: Pixabay

Якщо поставити собі за мету, то можна виявити, що на підробку вказує різниця в відстані від центру очей до краю райдужної оболонки. При цьому лімби будуть позбавлені правильного округлого контуру.

Далі експерти рекомендують звернути увагу на зуби. В основному технологія їх промальовує недостатньо добре, а тому, якщо придивитися, то можна виявити підробку.

Однак найсучаснішим методом виявлення діпфейков є порівняння відбитого світла в рогівці очей об’єкта.

Якщо мова йде про зображення реального людини, то відображена в двох очах спалах світла буде однаковою. На даний момент технологія ще не здатна передавати цю подібність.

Нагадаємо, що діпфейк – це технологія синтезу зображення. В її основі лежить робота нейромереж.

Діпфейкі використовуються для заміни реальних зображень на вигадані, підроблені образи. Найчастіше зловмисники використовують технологію для створення роликів з метою політичної маніпуляції, отримання вигоди або помсти.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button