Політика

Україна назвала дату відключення від енергосистеми Білорусі

Україна планує від’єднати свою енергетичну систему від Білорусі і Росії для того, щоб повністю синхронізувати її з європейською системою в 2023 році.

Про це поінформував виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко на переговорах з главою Міненерго Литви Дайнюсом Крєйвісом.

Чому Київ відключається від білоруської енергосистеми

За словами Вітренко, «процес синхронізації виходить на фінішну пряму».

У 2022 році ОЕС України відокремитися від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи. Після цього в 2023 році відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E, – наводить його слова прес-служба Міністерства енергетики України.

Лінії електропередач
Фото: © Белновості

Синхронізація забезпечить можливість впровадження в енергетичну систему країни європейських правил і нормативів.

проблеми

Разом з тим Юрій Вітренко зазначає наявність певних складнощів у отриманні енергії з країн Євросоюзу при пікових навантаженнях, тому передбачається розвивати власні генеруючі потужності.

Він заявив, що офіційний Київ не має наміру імпортувати електроенергію з Росії і Білорусі.

В даний час ведуться роботи по створенню механізму, який дозволить обходитися без імпорту з названих країн в осінньо-зимовий період.

БелАЕС

Крім того, на переговорах окремо зачіпалася тема Білоруської АЕС. На думку литовського міністра, даний об’єкт становить загрозу не тільки для його країни, а й для України.

Дайнюс Крейвіс закликав Київ проявити солідарність з Вільнюсом, а Мінськ – зупинити розвиток БелАЕС.

Литва і Україна домовилися про створення робочої групи, яка також буде обмінюватися інформацією про ситуацію на АЕС під Островці.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button