• Нд. Вер 26th, 2021

Nevo News

Головні новини

У зруйнованому реакторі на Чорнобильській АЕС зафіксовано посилення ядерних реакцій

Відnevo-admin

Тра 18, 2021

Вчені висловлюють побоювання з приводу посилення ядерної реакції на зруйнованому енергоблоці Чорнобильської АЕС.

Причина криється в залишках похованого ядерного палива. На даний момент на IV енергоблоці ЧАЕС відбувається посилення реакції поділу, що нагадує тління вугілля для барбекю.

Спостереження експертів опублікувало наукове видання Science.

Експерти поки не беруться визначити небезпеку такого процесу, але при цьому до саркофагу прикута пильна увага вчених усього світу.

Чорнобиль Енергоблок
Фото: Pixabay

Серед інших над цим проектом працюють співробітники Університету Шеффілда у Великобританії.

Друга «Чорнобильська»?

Єдине, про що з упевненістю говорять дослідники, це посилення реакції під руїнами енергоблоку, що нагадує тління вугілля.

Настрій аналітиків пригнічують запаси ядерного палива. На цьому тлі інтенсивність реакцій ділення викликає в науковому середовищі тривогу.

Поки ніхто з ядерників Не бере дати відповідь, чим може обернутися така реакція: можливим ослабленням або неминучої другої чорнобильською катастрофою.

Чорнобиль і Фукусіма-1

Співробітники Українського інституту проблем безпеки атомних електростанцій також повідомляють, що під руїнами енергоблоку спостерігається зростаюча активність нейтронів, яку фіксують датчики.

Місцеві експерти, з огляду на невизначеність ситуації, що складається, не поспішають виключати на 100% вірогідність нової аварії.

У той же час ситуація на ЧАЕС становить інтерес для японських атомників, які продовжують боротися з наслідками аварії на станції Фукусіма-1.

Нагадаємо, 11 березня 2011 року через руйнівний цунамі на АЕС сталося розплавлення ядерного палива відразу в декількох реакторах.

Ігор Зур Автор: Ігор Зур

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *