• Вт. Вер 21st, 2021

Nevo News

Головні новини

У НОК Білорусі прокоментували санкції США

Відnevo-admin

Сер 10, 2021

У Національному олімпійському комітеті Білорусі прокоментували санкції США.

НОК вважає американські санкції необгрунтованими.

Відповідну заяву оприлюднила 10 серпня прес-служба NOK.

коментар НОК

У НОК заявили, що вважають рішення США ввести санкції проти громадського об’єднання, що займається виключно розвитком Олімпійського руху, фізкультури і спорту, абсолютно необгрунтованим.

NOK
Фото: NOK

Воно викликає тільки здивування і співчуття, – сказано в прес-релізі організації.

НОК вважає, що рішення США свідчить про нерозуміння міжнародної структури управління спортом, нехтуванні принципу «спорт поза політикою», прагненні обмежити можливості білоруських громадян займатися спортом і розвитку спорту вищих досягнень в цілому.

При цьому в НОК вважають, що санкції можна розцінювати і як високу оцінку опонентами Білорусі досягнень білоруських атлетів, згуртованості олімпійської збірної і підтримки її народом.

У заяві наголошується, що на догоду політичним мотивам США відсунули на другий план презумпцію невинуватості, право на справедливий суд та інші базові юридичні принципи рівноправності.

У НОК звернули увагу, що влада США при обгрунтуванні прийняття юридично зобов’язуючих рішень використовують терміни «ймовірний», «потенційний» і «передбачуваний».

НОК був би дуже вдячний американськими «партнерам», якби вони надали докази фактів обходу санкцій, відмивання грошей і корупції в НОК, наведених в обгрунтуванні до санкцій.

У НОК зазначили, що Міжнародний олімпійський комітет проводить скрупульозний зовнішній аудит їх діяльності, і вона претензій не викликає, але США це до уваги не беруть.

У НОК нагадали, що визнані МОК повноправним суб’єктом Олімпійського руху і що діяльність НОК регламентується насамперед Олімпійської хартії.

Подібний підхід без участі самого МОК виглядає абсолютно безглуздо, – резюмували в НОК.

Тимур Хомич Автор: Тимур Хомич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *