• Нд. Лип 25th, 2021

Nevo News

Головні новини

У ЛНР заявили, що Протасевич зізнався в злочинах, скоєних в Донбасі

Відnevo-admin

Чер 17, 2021

Слідчі Генеральної прокуратури самопроголошеної Луганській Народної Республіки виступили із заявою.

За їх словами, вони отримали свідчення білоруса Романа Протасевича у вчиненні ним злочинів на території Донбасу в складі українського батальйону «Азов».

заява генпрокурора

Республіканським правоохоронцям вдалося отримати докази причетності Романа Протасевича до діяльності проукраїнської угруповання «Азов», вбивств мирних громадян Донбасу в 2014-2015 роках, використання заборонених засобів і методів війни, – поінформував журналістів генпрокурор ЛНР Сергій Горенко.

Він додав, що свідчення Протасевича дозволили просунутися в розслідуванні порушеної ЛНР в травні 2021 року кримінальної справи.

Протасевич
Фото: скріншот

Зібрана генпрокуратурою ЛНР спільно з білоруськими правоохоронцями доказова база щодо Протасевича послужить підставою для звернень до Європейського суду з прав людини і Міжнародний кримінальний суд, – наводить слова Горенко агентство «Інтерфакс-Захід».

Протасевич і Донбас

Нагадаємо, Романа Протасевича затримали в Мінську 23 травня, знявши з літака ірландської авіакомпанії Ryanair, вимушено приземлився в столичному аеропорту через повідомлення про мінування.

Раніше Білорусь оголосила його в міжнародний розшук. Через чотири дні після затримання, 27 травня, Генеральна прокуратура ЛНР порушила кримінальну справу стосовно опозиційного білоруського журналіста і блогера.

У ЛНР вважають, що Протасевич з літа 2014-го по зиму 2015 року входив до складу українського батальйону «Азов».

Відзначається, що на посаді заступника командира зв’язку другий ударно-штурмової роти батальйону білорус брав участь в бойових діях на території Донбасу.

Звернення ЛНР до Мінська

Генпрокуратура ЛНР 1 червня звернулася до офіційному Мінську з проханням про проведення слідчих дій за участю Протасевича.

Пізніше в ЛНР заявили, що білоруса можуть притягнути до кримінальної відповідальності на території Луганської Народної Республіки.

У свою чергу Роман Протасевич раніше відзначав, що знаходився в зоні конфлікту на території Донбасу, але в якості журналіста.

Павло Господарик Автор: Павло Господарик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *