Політика

Стали відомі подробиці зустрічі Тіхановском з главою МЗС Іспанії

Екс-кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановском 7 квітня в Вільнюсі зустрілася з міністром закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес Лайей.

Це вже друга зустріч політиків. Попередня відбулася в кінці 2020 року під час візиту Тіхановском в Іспанію.

За що Тіхановском дякує Іспанію

На нинішньому заході білоруска подякувала співрозмовницю за підтримку і солідарність з білорусами, а також за прийняття іспанськими парламентарями резолюції по Білорусі.

Також вона висловила слова вдячності за введення Мадридом санкцій щодо офіційного Мінська і його роботу по утриманню ситуації Білорусі в центрі уваги Євросоюзу.

Тіхановском
Фото: соцмережі

Крім того, Тіхановском повідомила міністру про нинішній стан справ у республіці, в тому числі про триваючі репресії і про «нелюдські умови утримання» ув’язнених, – інформує її офіційний телеграм-канал.

Звернення до Мадриду

Білоруска закликала Іспанію підтримати ініціативу переговорів за міжнародним посередництвом, яке, за її словами, є варіантом мирного вирішення кризи в Білорусі.

Вона повідомила високопоставлену іспанку про те, що на даний момент понад 770 000 білорусів проголосували за такий діалог.

Закликала Тіхановском Мадрид і до підтримки 4-го пакета санкцій щодо «гаманців Лукашенко і представників режиму», які брали участь у фальсифікації результатів президентських виборів і репресії.

Крім цього політик звернулася до глави іспанського МЗС з проханням надати допомогу репресованим білорусам.

Що захопило Тіхановском

Сторони обговорили крім іншого можливість скасування віз Євросоюзу для громадян Білорусі.

Ще одна розглянута політиками тема – організація і проведення експертної дискусії щодо переговорів в Королівському інституті Елькано.

Мене захоплює, що Іспанія займає таку чітку принципову позицію по Білорусі і постійно стежить за ситуацією, – сказала Світлана Тіхановском.

За її словами, Мадрид підтримує білорусів як в рамках Євросоюзу, так і на майданчиках міжнародних структур.

На зустрічі з міністром ми говорили про те, як допомогти білорусам зараз і як допомогти після змін, – резюмувала Тіхановском.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button