Політика

США вводять економічні санкції проти 9 держпідприємств Білорусі

Мінфін США в жовтні 2015 року призупинив санкції відносно 9 білоруських підприємств.

Підставою порахували «деякий прогрес в сфері демократії і прав людини».

США планували підтримати незалежність і суверенітет Білорусі.

Сьогодні стало відомо про рішення Держдепу США відновити економічні санкції проти 9 білоруських підприємств, якщо не будуть звільнені всі політв’язні.

Гродно Азот
Фото: “Гродно Азот”

У «чорному» списку, як повідомляє ТАСС, Виявилися такі гіганти, як «Белнефтехим», «Белшина», ВАТ «Гродно Азот», ВАТ «Гродно Хімволокно», ВАТ «Лакокраска», ВАТ «Нафтан», ВАТ «Полоцьк-Скловолокно», «Білоруський нафтовий торговий дім» і «Белнефтехим США».

Згідно з рішенням США, підприємствам і американським громадянам заборонено вступати в економічні та фінансові відносини з цими організаціями.

Майно і рахунки білоруських компаній, що знаходяться на території США, можуть бути заморожені.

Не виключено, що деякі європейські компанії можуть припинити співпрацю з білоруськими підприємствами, які виявилися в списку санкцій Держдепу США.

США порахували підставою для відновлення санкцій, що погіршується, в області прав людини в Білорусі, наявність «політичних» в’язнів.

Нагадаємо, що Мінфін США оголосив у 2015 році про припинення санкцій. Термін дії продовження закінчується 26 квітня. Держдепартамент буде рекомендувати Мінфіну США не продовжувати припинення, якщо ситуація не зміниться.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button