• Сб. Лип 24th, 2021

Nevo News

Головні новини

Швед нагадав ЄС про звірства нацистських колаборантів

Відnevo-admin

Лип 7, 2021

Генпрокурор Білорусі Андрій Швед на конференції виступив з доповіддю в зв’язку з розслідуванням геноциду населення країни в роки війни.

Швед під час свого виступу розповів про ті звірства, які відбувалися колаборантами з Латвії, Литви та України в роки війни на території білоруської землі.

Генеральний прокурор підкреслив, що складаються з націоналістів Латвії, Литви та України формування брали участь в геноциді мирного населення.

У Мінській області під ча ВВВ більше 10 тис. Мирних громадян стали жертвами 12-го литовського батальйону і були знищені.

Шведська
Фото: скріншот

Крім того, встановлені факти участі литовських і латвійських батальйонів в каральних операціях не тільки на початку війни, але і в наступні роки.

Взимку 1943 при участі таких формувань було проведено каральну операцію, суть якої полягала в створенні території, на якій виключалося проживання будь-якого населення.

В ході такої операції вбито понад 13 тис. Мирних громадян.

У 1944 році в каральної операції, яку розгорнули проти партизан і мирних громадян, брали участь і латвійські поліцейські підрозділи, – наводить слова Шведа БЕЛТА.

Генпрокурор заявив, що наявні свідчення тих подій показують особливу жорстокість латвійських есесівців проти громадян країни.

Швед зазначив, що за наявною інформацією, на території країн Заходу можуть проживати ще живі кати.

Генпрокуратура займається перевіркою таких фактів. Зокрема, з’ясовується, чи живі такі люди і в якій країні вони можуть проживати.

Білорусь направила доручення про надання правової допомоги в країни Балтії, Великобританію, США і ряду інших держав.

Олена Гутиро Автор: Олена Гутирі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *