В світі

Шойгу наказав відвести війська від кордону з Україною

Глава Міністерства оборони Росії Сергій Шойгу прийняв рішення завершити навчання військ Південного військового округу і ВДВ в Криму.

На його думку, дані заходи показали здатність Збройних Сил Росії адекватно відповідати на будь-які зміни у своїх кордонів.

Міністр розпорядився відвести війська від українського кордону. Про це він повідомив в Криму під час наради за підсумками навчання, що пройшов у рамках раптової перевірки боєготовності військ.

НАТО на кордоні

Разом з тим керівник відомства зазначив, що у південних кордонів Росії НАТО істотно збільшує військову активність.

Шойгу
Фото: скріншот

Посилюється розвідувальна діяльність, збільшується інтенсивність і масштаби заходів оперативної підготовки, – цитує Шойгу прес-служба Міноборони РФ на своїй сторінці в одній із соціальних мереж.

Міністр звернув увагу, що одна з головних коаліційних угруповань військ Північноатлантичного альянсу розгортається в Причорномор’ї.

За його даними, в порти Греції прибувають військова і спецтехніки, туди ж доставляють озброєння.

Він додав, що Москва уважно стежить за перекиданням військ НАТО в регіон, де планує провести навчання «Дефендер Юроп-2021».

У Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії сформовані координаційні центри для зустрічі військовослужбовців і вантажів, – повідомив Сергій Шойгу.

У зв’язку з цим він наказав перебувати в постійній бойовій готовності на той випадок, якщо обстановка в місцях навчання НАТО буде розвиватися несприятливо для Росії.

Навчання в Криму

Що стосується російських навчань, то в Криму були відпрацьовані дії по «противодесантной обороні морського узбережжя», – поінформував глава відомства.

Згідно з його даними, в навчаннях використовувалися берегові ракетні комплекси «Бал» і «Бастіон», ударні безпілотні літальні апарати «Іноходець».

Також були задіяні швидкохідні патрульні катери «Раптор» та інші «новітні і перспективні зразки озброєння».

Міністр оцінив підготовленість військовослужбовців як високопрофесійну.

Об’єднання, з’єднання та військові частини виконали нормативи щодо приведення у вищі ступені бойової готовності, переміщенню на великі відстані, створення угруповань військ і сил, успішному виконанню ними навчально-бойових завдань, – резюмував Сергій Шойгу.

Павло Господарик Автор: Павло Господарик

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button