• Вт. Чер 15th, 2021

Nevo News

Головні новини

Російський вірусолог назвав найбільш вірогідну версію походження коронавируса COVID-19

Відnevo-admin

Бер 23, 2021

На сьогоднішній день експерти місії ВООЗ розглядають чотири основні версії виникнення пандемії SARS-CoV-2. Про це стало відомо після проведеного розслідування в КНР.

Згідно офіційно опублікованим заявою, витік вірусу з лабораторії Ухань була виключена.

Однак російський експерт так не вважає. Керівник лабораторії геномної інженерії МФТІ Павло Волчков вважає найбільш вірогідною версією походження пандемії коронавируса нового типу – витік з лабораторії.

Вони по всій видимості допустили недбалість, випустили вірус з лабораторії, очевидно не дотримувалися заходи безпеки, – цитує слова Волчкова «Известия».

Пандемія
Фото: Pixabay

Вірусолог вважає, що китайські вчені адаптували вірус до людських клітин. В результаті він зміг подолати «міжвидовий бар’єр».

Павло Волчков порівнює цей експеримент з чорнобильською катастрофою і закликає до детального розслідування інциденту.

Що стосується версії, що вірус поширився від кажанів через проміжне тварина, яку озвучили експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я, вчений називає її малоймовірною.

На даний момент найбільш близький вірус – 97% гомології – був знайдений із зразків, які збирали в печерах на південному сході Китаю, які в 2012-2013 році були перевезені в лабораторію в Ухані, де вони досліджувалися. Звідси я роблю висновок, що, швидше за все, вірус втік з лабораторії Ухань, – вважає вірусолог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *