• Нд. Вер 26th, 2021

Nevo News

Головні новини

«Повна зневага міжнародним правом». МЗС Білорусі відреагував на нові санкції США, Канади і Великобританії

Відnevo-admin

Сер 10, 2021

Міністерство закордонних справ Білорусі рішуче засуджує ухвалення США, Канадою і Великобританією нових Антибілоруських санкцій.

У МЗС заявили, що тим самим США, Канада і Великобританія в черговий раз продемонстрували повне нехтування міжнародним правом, власними двосторонніми та міжнародними зобов’язаннями, оголивши справжні цілі своєї політики щодо Білорусі.

Відповідну заяву оприлюднила 10 серпня прес-служба білоруського зовнішньополітичного відомства.

Як відреагував МЗС

У заяві МЗС йдеться, що західні опоненти Білорусі, прикриваючись лицемірними гаслами про захист демократії і прав людини, на тижні керуються холодним геополітичним розрахунком, підривають суверенітет і незалежність Білорусі і благополуччя її народу.

MID
Фото: © Белновості

Єдине, чого домагається Захід, зневажливо ігнорує підсумки волевиявлення білоруського народу, – це зміна влади в Білорусі, – констатували в МЗС.

У відомстві зазначили, що в хід пішов весь арсенал методів холодної війни: політичний та інформаційний тиск, авіаційне ембарго, використання спорту в політичних цілях, фінансово-економічне удушення країни.

У МЗС звернули увагу, що односторонні антибілоруська санкції США, Канади і Великобританії йдуть врозріз з нормами міжнародного права, Статуту Організації Об’єднаних Націй і зобов’язань зазначених країн в рамках Організації з безпеки і співпраці в Європі.

У відомстві нагадали, що США і Великобританія підписали Будапештський меморандум 1994 року, тим самим зобов’язавшись утримуватись від економічного тиску, спрямованого на підпорядкування своїм інтересам здійснення Білоруссю прав, притаманних її суверенітету.

Білоруська сторона проведе ретельну оцінку нових санкцій і вживе адекватних заходів у відповідь.

У МЗС підкреслили, Білорусь завжди виступала і виступає за рівноправний і відкритий діалог із західними країнами і вважає, що цей діалог повинен будуватися на основі норм міжнародного права і міждержавного спілкування, а не на тиску і санкцій.

Тимур Хомич Автор: Тимур Хомич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *