• Сб. Чер 19th, 2021

Nevo News

Головні новини

Політолог Шрайбман покинув Білорусь після інтерв’ю Протасевича

Відnevo-admin

Чер 5, 2021

Політичний аналітик Артем Шрайбман виїхав з Білорусі.

Про це він повідомив в своєму телеграм-каналі і написав, що все вийшло іронічно.

Шрайбман пояснив, що ще вранці 3 червня вийшов випуск одного з проектів, в якому він розповів, що не відчуває прямої загрози і тому не їде з Білорусі, але вже ввечері цього дня він збирав речі і вибирався з країни.

Аналітик вважав за потрібне розповісти про причини. Шрайбман пояснив, що в інтерв’ю на державному телеканалі 3 червня Роман Протасевич сказав, що Шрайбман допомагав порадами в чаті, який можна було назвати координаційним штабом революції.

Шрайбман
Фото: скріншот

Політолог не став міркувати про те, чому Роман Протасевич сказав саме так.

Я дійсно до кінця осені 2020 року було в цьому чаті, який починався як проста онлайн-сходка блогерів, – пояснив у своєму телеграм-каналі Шрайбман. – Однак у міру наростання протестів ця тема ставала ключовою в обговореннях.

Він зауважив, що його інтерес полягав у тому, щоб спостерігати вживу, як спілкуються ті, кого до серпня стали називати «координаторами білоруської революції».

Я не знаю точно, є і був до мене якийсь загрожує арештом інтерес білоруських спецслужб, – написав аналітик. – Чи доходять чутки про підготовлюваний кримінальній справі, але поки їх складно підтвердити.

Шрайбман заявив, що після інтерв’ю Романа Протасевича його не затримали, але він прийняв «некомфортне рішення виїхати».

Обидві альтернативи – СІЗО і щоденне очікування СІЗО – були ще гірше, як для мене, так і для близьких, – написав він у повідомленні в телеграм-каналі.

Олена Гутиро Автор: Олена Гутирі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *