• Нд. Вер 26th, 2021

Nevo News

Головні новини

Олег Гайдукевич прокоментував прийняття резонансного декрету

Відnevo-admin

Тра 9, 2021

Глава Ліберально-демократичної партії, депутат Палати представників нацзборів Олег Гайдукевич прокоментував підписаний 9 травня президентом Білорусі Олександром Лукашенко декрет про захист суверенітету і конституційного ладу.

Нагадаємо, даним декретом передбачена передача влади Раді безпеки на чолі з прем’єр-міністром в разі загибелі президента внаслідок замаху, теракту, зовнішньої агресії або інших насильницьких дій.

Крім того, документ передбачає негайне введення в країні надзвичайного або воєнного стану.

Також в декреті прописано, що рішення про проведення нових президентських виборів буде прийматися Радою безпеки за участю губернаторів.

Олег Гайдукевич
Фото: скріншот

Коментуючи даний декрет, Гайдукевич назвав його своєчасним, повідомляє БЕЛТА.

Декрет президента повністю відповідає Конституції, відповідає тому часу, ситуації, в якій ми знаходимося, – заявив депутат.

Він пояснив, що зараз проти Білорусі йде гібридна війна із застосуванням інформаційних технологій і санкцій, була спроба організації збройного державного перевороту.

На думку Гайдукевича, спроба держперевороту була зроблена тому, що провалилися спроби вирішити долю країни на вулиці, організувати переговори з «живуть в готелях Польщі та Литви за гранти» і нав’язати країні, як і коли проводити президентські вибори.

Парламентарій вважає, що припинення спроби держперевороту не означає, що все закінчилося.

Він зазначив, що влада в Білорусі намагаються повалити не тому, що «переживають за свободу і демократію».

За словами депутата, президентський декрет спрямований на те, щоб доля країни ніколи не наважувалася на вулиці або ззовні.

Щоб нашу долю вирішували тільки ми. Декрет своєчасний і символічно, що він підписаний 9 травня, в День Перемоги, – резюмував Гайдукевич.

Тимур Хомич Автор: Тимур Хомич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *