• Нд. Чер 20th, 2021

Nevo News

Головні новини

«Неприпустимо і обурливо». У Мінспорту прокоментували заміну держпрапори Білорусі в Ризі

Відnevo-admin

Тра 25, 2021

У Міністерстві спорту і туризму Білорусі вважають обурливим і неприпустимим інцидент із заміною білоруського державного прапора в Ризі.

У зв’язку з даним інцидентом Мінспорту направило Міністерству освіти і науки Латвії офіційний лист за підписом міністра Сергія Ковальчука.

Про це 25 травня повідомила прес-служба Мінспорту.

У відомстві нагадали, що напередодні в центрі Риги, де встановлені прапор країн-учасниць чемпіонату світу з хокею, державний прапор Білорусі замінили на прапор з незареєстрованої символікою за розпорядженням офіційних осіб.

Мінспорту
Фото: © Белновості

Глава Міжнародної федерації хокею (IIHF) Рене Фазель заявив, що це неприпустимо, і попросив повернути білоруський прапор або прибрати прапори ЧС і IIHF. Після листа Фазель ризькі влади прибрали прапори IIHF.

Про що йдеться в листі Мінспорту

У листі сказано, що білоруська спортивна громадськість і Мінспорту вважають замін прапора неприпустимою і обурливою.

У Мінспорту звернули увагу, що в заміні прапора брали участь мер Риги Мартіньш Станис і глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс.

У відомстві зазначили, що прапор, герб і гімн Білорусі – не просто символи, а візитна картка миролюбної політики Білорусі.

Чий авторитет безперечно визнаний на міжнародній арені, в тому числі як одного із засновників ООН, – сказано в документі.

У Мінспорту нагадали, що відповідно до Конституції Білорусі її держсимволи затверджені на всенародному референдумі і можуть бути змінені тільки на референдумі.

У відомстві вважають, що неповага до держсимвол Білорусі з боку офіційних осіб Латвії свідчить про неповагу волі білоруського народу, є порушенням міжнародного права і є неприпустимим в дипломатичній практиці.

У Мінспорту підкреслили, що спорт – поза політикою, повинен об’єднувати людей, пропагувати чесну боротьбу і повагу до суперників.

Тим більший подив викликають дії офіційних осіб Латвії і мовчазна згода з їх діями спортивних функціонерів Латвії, – йдеться в заяві.

Мінспорту наполягає на використанні на ЧС офіційної держсимволіки Білорусі і вимагає від організаторів змагань негайно усунути порушення.

Тимур Хомич Автор: Тимур Хомич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *