Технології

названі "безкоштовні" додатки, які списують великі суми

Російські експерти зі сфери кібербезпеки попередили користувачів про небезпеку скачування і використання деяких мобільних додатків.

Незважаючи на те що розробники позначили програми як безкоштовні, які ризикнули їх скачати користувач були розорені на чималі суми.

Відповідно до опублікованого висновком експертів компанії Avast, в офіційних магазинах App Store і Google Play було виявлено понад 200 таких умовно безкоштовних розробок.

Встановлено, що за продовження підписки такий додаток списує з рахунку користувача великі суми. Вартість передплати не називається, проте встановлено, що шахраям додатки принесли більше 4,5 млн доларів.

Ноутбук IPhone
Фото: Pixabay

Експерти звертають увагу, що рекламують ці «новинки» в соцмережах Facebook, Instagram, Snapchat і TikTok.

У числі таких розробок експерти назвали симулятори музичних інструментів, фоторедактори і фільтри для камер, додатки для передбачення майбутнього і хіромантії, сканери QR-кодів і додатки для читання PDF-файлів.

Такі програми були завантажені більше 23 млн разів.

Фахівці рекомендують уважно перевіряти умови підписки. В іншому випадку можна стати жертвою шахраїв і fleeceware-додатків.

Найчастіше користувачам пропонується завантажити додаток безкоштовно на обмежений період часу (на 3 дні). Потім програма починає автоматично списувати плату за підписку.

При цьому додатки цілком стерпно виконують обіцяні користувачам опції. Але реальна вартість послуги не відповідає сумам, які списує програма.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button