Політика

МЗС готовий дати американському послу білоруське громадянство і разом з США управляти Аляскою

Міністерство закордонних справ Білорусі відповіло на привітання посольства і Держдепу США з Днем Волі.

МЗС заявляє: Мінськ готовий дати американському послу білоруське громадянство, щоб у неї була можливість проголосувати на виборах, а також готовий спільно з Вашингтоном управляти штатом Аляска.

Висловлюємо щиру вдячність американській стороні за проявлену нарешті готовність перевести двосторонню риторику в конструктивне русло і за привітання зі значною датою в історії нашої країни, – йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

Там же зазначається, що Мінськ буде вітати поширення такої практики і на державні свята.

прапор
Фото: Pixabay

Ми визнаємо свої помилки і користуємося нагодою, щоб принести вибачення за відсутність поздоровлень з недавнім 160-річчям прийняття Конституції Конфедеративних Штатів Америки, прапор яких як і раніше доріг багатьом американцям, – йдеться в повідомленні.

Про розкол США і допомоги від Мінська

МЗС з жалем констатує той факт, що сьогодні американське суспільство «глибоко розколоте», посилаючись на слова Джо Байдена, який заявив, що він хоче «об’єднати Америку, об’єднати наш народ, об’єднати нашу націю».

У зв’язку з цим Мінськ говорить про свою підтримку прагнень американців до кращого майбутнього.

Зокрема, Білорусь, що має досвід переговорів на майданчиках, створених для врегулювання конфліктів (тристороння контактна група по Донбасу – Україна, Росія, ОБСЄ), може допомогти організувати подібний процес.

Хоча пройшло більше двох століть з моменту проголошення незалежності, останні події в США показують, що боротьба американців за свободу все ще триває, – звертають увагу в МЗС.

Як приклад називається той факт, що сьогодні сотні тисяч громадян США різного віку публічно вимагають права визначати свою долю.

Про американських героїв

Багато платять високу ціну за спробу зробити свій голос почутим, так як діючої адміністрації довелося навіть застосувати смертоносну зброю і застрелити кількох людей, щоб утриматися при владі і закріпити підсумки виборів, – перефразовує МЗС привітання посольства США з Днем Волі.

Продовжуючи обігравати опубліковане американськими дипломатами, їх білоруські колеги захопилися мужністю «американських героїв».

Зокрема, називаються Дж. Ассандж, Е. Сноуден і Ч. Меннінг, які, стверджує МЗС, всім пожертвували заради «справжньої свободи і гармонії в американському суспільстві».

Білорусь разом з американським народом з нетерпінням чекає того дня, коли простий американець зможе вільно і безперешкодно прогулюватися біля Капітолію, – додали у відомстві.

Пропозиція для посла США

Далі висловлюється подяка послу США в Білорусі Дж. Фішер за її «неоціненну підказку» білорусам, як і коли слід проводити вибори.

В знак неймовірної вдячності МЗС готовий позачергово прийняти заявку Її Високоповажності на отримання білоруського громадянства, щоб включити її до списку виборців і дати можливість брати участь в голосуванні, – йдеться у відповіді на привітання.

Або, – звертають увагу в МЗС, – це можна зробити і без громадянства на тій платформі, яку визнала Фішер.

Поділити Аляску і правити

Потім білоруські дипломати, «глибоко перейнялися увагою США» до своєї країни, як крок у відповідь запропонували безкорисливо допомогти в розвитку сільського господарства Аляски, зокрема, ефективно освоїти землі цього штату.

У зв’язку з цим готові розглянути можливість спільного управління даною територією, – повідомляється американське посольство.

В кінці заяви висловлюється сподівання на те, що Мінськ і Вашингтон спільно підійдуть до того дня, коли з радістю зустрічатимуть «Шостий флот США у морських кордонів Білорусі».

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button