• Ср. Вер 22nd, 2021

Nevo News

Головні новини

«Ми – єдина країна в Європі». Латушко звернувся до Євросоюзу

Відnevo-admin

Бер 18, 2021

Керівник опозиційної організації, іменованої «Народний антикризовий управління», вважає, що Євросоюз надає недостатній тиск на офіційний Мінськ.

Про це Павло Латушко повідомив в інтерв’ю іспанському інформаційному агентству EFE, в якому також висловив своє розчарування політикою Брюсселя щодо Олександра Лукашенка.

У бесіді з представниками іспанського ЗМІ він розповів і про нову кампанію, що має на увазі протестні акції на вулицях і економічний тиск, – інформує телеграм-канал політика.

Про Лукашенко

Білорусь перетворюється в військову диктатуру, але протести не вщухають. Люди ризикують, навіть незважаючи на заяви влади про готовність використовувати мобільні бригади армії проти протестуючих, – сказав Павло Латушко.

Листя салату
Фото: соцмережі

За його словами, заяви Лукашенка про те, що ворог всередині країни, означають лише те, що ворогом він вважає білоруський народ.

Ми – єдина країна в Європі, де продовжує існувати КДБ, але навіть при цьому люди все одно вийдуть на вулицю, – заявив колишній посол і міністр.

Він закликав Євросоюз використовувати всі наявні у нього інструменти для тиску на «режим», адже, додав він, вже пройшло 7 місяців, а ЄС так і не зробив дійсно ефективних заходів тиску.

Лукашенко боїться тільки сильних гравців. Таким гравцем може і повинен стати Євросоюз, – вважає глава НАУ.

Пропозиція для Заходу

Він додав, що можливим рішенням Брюсселя, як очікувалося, могло стати формування групи з європейських політиків високого рівня для переговорів в Мінську і Москві. Однак цього досі немає.

Крім цього Латушко запропонував Заходу визнати «режим Лукашенка терористичним» і створити трибунал для розслідування його злочинів.

Політик нагадав, що щодня людей в Білорусі садять до в’язниць за політичними мотивами, тисячі перебувають в ув’язненні, сотні тисяч, за його словами, це «жертви політичних репресій».

Режим взяв курс на знищення білоруської нації. А Європа? Європа солідарна. Але чи може солідарність бути єдиним дієвим інструментом? Що важливіше: гроші чи права людини? – запитав Павло Латушко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *