В світі

Мінус 10 дипломатів. Росія відповіла на санкції США

Росія готова дзеркально відповісти на введені відносно неї Вашингтоном санкції.

Зокрема, міністерство закордонних справ запропонує десяти американським дипломатам залишити країну.

Про це, відповідаючи на питання журналістів, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров під час спільної зі своїм сербським колегою Ніколою Селаковічем прес-конференції.

Десять на десять

Нагадаємо, напередодні США ввели нові санкції відносно Росії, а також заявили про висилку десяти співробітників російського посольства.

Москва
Фото: © Белновості

На цей захід відповімо дзеркально – запропонуємо десяти дипломатам США в Росії покинути нашу країну, – цитує Сергія Лаврова прес-служба зовнішньополітичного відомства.

Це ж, за його словами, стосується і Польщі, яка оголосила про висилку російських дипломатів. Їй Москва відповість аналогічним чином.

Що до американських санкцій, то вони були введені відносно декількох десятків людей і організацій.

Також американським компаніям заборонено безпосередньо купувати державні облігації Росії.

Які ще заходи вживає Росія

Сергій Лавров нагадав, що до оголошення Байденом нового пакету санкцій США внесли до відповідного списку 8 представників російського керівництва.

У відповідь на це міністр пообіцяв опублікувати список 8 чиновників з адміністрації США, щодо яких діятимуть російські санкції.

Щодо відповіді на санкції за російським держборгом Лавров визнав, що такого масштабу «порівнянних важелів впливу на США» у Кремля немає, але вихід буде знайдений.

У нас теж є можливості прийняти хворобливі заходи для американського бізнесу. Тримаємо їх «про запас», – запевнив глава МЗС.

Ще одним заходом щодо США він назвав введення обмежень (аж до повного припинення) діяльності в Росії американських фондів і НПО, які, на погляд міністра, втручаються у внутрішні справи країни.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button