Політика

Мінськ і Москва обговорили нові можливості Союзної держави

У п’ятницю, 2 квітня, в честь Дня єднання народів Білорусі та Росії відбулося спеціальне урочистий захід.

Учасники зборів, що отримав назву «Союзна держава: Відкриваючи нові можливості», представляли обидві країни.

Заява заступника держсекретаря

Виступив заступник державного секретаря Союзної держави Олексій Кубрін.

Він зазначив, що за чверть століття існування даного союзу Мінськ і Москва виконали велику роботу, – повідомляє агентство «Мінськ-Новини».

прапор
Фото: © Белновості

Підсумком цієї роботи, за його словами, стало те, що обидва народи «вийшли на абсолютно єдине правове та економічний простір».

Заступник держсекретаря висловив співчуття у зв’язку з тим, що коронавірус вніс свої корективи в інтеграційні процеси, однак, додав він, в даний час відновлено польоти між Росією і Білоруссю, знову ходять потяги.

Зараз розглядаються питання про відновлення автомобільного руху між державами. Як і питання про пішохідному перетині кордону.

Коронавірус

Що до коронавируса, то Російська академія наук та Національна академія наук Білорусі не так давно обговорили можливості взаємодії вчених двох країн в боротьбі з COVID-19.

Вони також розглянули питання, пов’язані з поставками до Білорусі російської вакцини, а також її виробництва на території республіки.

Олексій Кубрін додав, що білоруські вчені «далеко просунулися в створенні вакцини від коронавирусной інфекції для тварин».

дорожні карти

Він же повідомив, що Постійний комітет Союзної держави вже готовий до закриття питань по дорожнім картам, які в даний момент ретельно вивчають.

Також буде проведено аналіз на предмет того, «чи не з’явилися якісь нюанси», – звернув увагу чиновник.

У свою чергу заступник голови Адміністрації Президента Білорусі Дмитро Крутий поінформував, що за 25 років в рамках Союзної держави були реалізовані базові цілі, поставлені Олександром Лукашенком.

економічні досягнення

Серед інших досягнень він звернув увагу на зростання експорту Білорусі та експорту Росії в Білорусь – у шість разів.

Крутий зазначив і успіхи в інвестиційній сфері, назвавши Росію інвестором №1 для Білорусі і повідомивши про те, що в країні працюють 2 400 компаній з російським капіталом.

За 25 років створені комфортні умови: одна мова, схоже законодавство і інвестиційний режим, – сказав заступник керівника Адміністрації Президента.

бар’єрів немає

За словами голови представництва Постійного комітету Союзної держави в Мінську Маріанни Щоткін, білоруси і росіяни не відчувають себе іноземцями в своїх країнах.

Коли ми говоримо про об’єднання народів Білорусі та Росії – це перш за все відсутність бар’єрів життєдіяльності людей: право на роботу, право на освіту та інше. Ці завдання сьогодні практично всі вирішені, – підкреслила вона.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button