• Сб. Лип 24th, 2021

Nevo News

Головні новини

Мед з США зберігає сліди ядерних випробувань часів холодної війни

Відnevo-admin

Кві 22, 2021

Американські вчені виявили сліди ядерних випробувань в меді. Випадання радіоактивних опадів могло статися в 50-60-х роках минулого століття.

Відлуння холодної війни в продуктах харчування виявив місцевий вчений геохімік-еколог з Університету Вільяма і Мері в штаті Вірджинія.

Результати роботи опубліковані в журналі Nature Communications.

Вчені згадали про холодну війну і гонці озброєнь, коли американські військові проводили ядерні випробування в атмосфері.

Мед
Фото: Pixabay

В результаті радіоактивні опади, серед яких значиться цезій-137, виявилися в навколишньому середовищі.

Вчений попросив своїх учнів принести для дослідження продукти харчування з тих місць, де студенти провели свої канікули.

Серед безлічі продуктів харчування (фруктів, горіхів і т. Д.) Сліди радіоактивного елементу гамма-детектор вловлював слабо.

Несподівано перевищення було виявлено в банку меду, придбаного у фермера з Північної Кароліни.

Далі вчений вирішив протестувати 122 зразка меду, придбаного в східній частині США. Радіоактивний ізотоп був виявлений в 68 з них.

Пізніше з’ясувалося, що найвищий рівень радіації реєструвався при дослідженні зразків, отриманих в тих регіонах, де рівень калію в грунті був мінімальний.

За словами фахівців, коли рослина не може заповнити запас необхідного поживної речовини – калію, воно починає поглинати навіть радіоактивний цезій.

Однак причин для паніки експерти не бачать, т. К. Рівень цезію-137 в американському меді нешкідливий для організму людини.

Ігор Зур Автор: Ігор Зур

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *