• Вт. Чер 15th, 2021

Nevo News

Головні новини

Макей: Білорусь не відмовляється від планів відправити в США свого посла

Відnevo-admin

Тра 7, 2021

Білорусь не відмовляється від планів направити до Сполучених Штатів Америки свого посла.

Про це в п’ятницю, 7 травня, журналістам повідомив міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей.

Він також зазначив, що Мінськ хоче бачити «абсолютно нормальними», рівноправними відносини з Вашингтоном, які сприяли б співпраці двох сторін, – інформує прес-служба СЕРЕДНЯ.

Макей підкреслив, що Білорусь завжди була орієнтована на такий підхід.

Макей
Фото: Міністерство закордонних справ Білорусі

Більш того, сама історія, навіть новітня історія, показує, що ті два-три роки нормалізації відносин дали набагато більше, ніж всі попередні роки санкцій протистояння, нав’язаного нам нашими американськими партнерами, – звернув увагу міністр.

І додав: Мінськ не розуміє тих підходів, які сьогодні по відношенню до нього демонструють деякі політики з США.

Джулі Фішер

Як приклад такого «незрозумілого підходу» він навів заяву призначеного американського посла в Білорусі Джулі Фішер, охарактеризувавши його як «абсолютна пропаганда».

Причому пропаганди, заснованої на хибному розумінні ситуації, на помилкових фактах, які базуються лише на тих домислах, які до неї доводять швидкі злочинці, що знаходяться на Заході, – додав Макей.

Він сказав, що коли посол говорила про політичну кризу в Білорусі, їй слід було подивитися «на роботу підприємств, на ситуацію на вулицях, на святковий настрій людей».

Але про це вона заявила з подачі «злочинців-втікачів», – переконаний керівник зовнішньополітичного відомства.

Це не прийнятно

Він назвав неприйнятним анонсоване Фішер рішення США підтримувати білорусів, які виступають за нові вибори, що міністр трактує як підтримку «передачі влади».

Володимир Макей підкреслює: дипломатія повинна зближувати країни, а не видаляти їх один від одного.

Він також згадав, що в тому ж інтерв’ю Фішер повідомила, що одним із завдань посла є нагляд за органами державної влади в країні акредитації.

У нас є кому наглядати за функціонуванням органів влади. Тому треба спочатку чітко визначитися, з яким настроєм їде той чи інший посол в країну акредитації, – відреагував глава МЗС.

Чи чекає Фішер Мінськ і відправить свого посла в США?

Якщо, продовжив він, Джулі Фішер їде в Білорусь, бажаючи щиро розібратися в ситуації, що склалася, тоді «можна приймати якісь конкретні рішення».

Ми повинні бачити чітку картину щодо того, в якому статусі пані призначений посол має намір прибути в Білорусь, – додав Володимир Макей.

Але наш посол поїде в США? Чи не знімається таке питання? – запитали у міністра.

Він відповів: дане питання не знімається, «ми перебуваємо в контакті з колегами». В даний час завершується пошук кандидатури на цю посаду.

Це досить складно, тому що складно знайти людину, яка знала б цю країну і зміг би ефективно працювати там, – резюмував Володимир Макей.

Павло Господарик Автор: Павло Господарик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *