• Сб. Лип 24th, 2021

Nevo News

Головні новини

Лукашенко затвердив поправки до законів з питань захисту суверенітету і конституційного ладу

Відnevo-admin

Лип 15, 2021

Президент Білорусі Олександр Лукашенко затвердив поправки до законодавства з питань захисту суверенітету і конституційного ладу.

Відповідний закон був підписаний президентом 15 липня.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Які поправки внесені

Документом передбачені поправки в закон «Про надзвичайний стан». Відповідно до Конституції та цього закону підставою для введення надзвичайного стану крім катастроф і стихійних лих є заворушення, що супроводжуються насильством або погрозою насильства з боку групи осіб і організацій, що представляють небезпеку для життя і здоров’я людей, існування держави та її територіальної цілісності.

Олександр Лукашенко
Фото: прес-служба президента Республіки Білорусь

У законі уточнюється, що до заворушень відносяться масові заворушення, спроби захоплення влади і насильницької зміни конституційного ладу, збройний заколот, конфлікти на національному та конфесійному ґрунті, що супроводжуються насильством і несуть загрозу безпеці та життю громадян.

Також законом доповнюється перелік можливих тимчасових обмежень і надзвичайних заходів, що застосовуються при НП. Тепер у разі введення надзвичайного стану дозволено припиняти випуск і розповсюдження продукції ЗМІ, в тому числі іноземних, вводити особливий порядок акредитації журналістів, обмежувати доступ до мережевих видань та інтернет-ресурсів.

Розширено коло силових органів, що залучаються до забезпечення режиму надзвичайного стану: в нього включили воєнізовані організації, що дозволить задіяти сили і засоби МНС, СК, ДФР, ГКСЕ.

Завдання, що виконуються залучаються органами, доповнені забезпеченням охорони громадського порядку і громадської безпеки, попередженням та припиненням заворушень.

У законі «Про Збройні сили» закріплюється залучення ЗС для вирішення завдань у складі державної системи реагування. Завдання такі: забезпечення безпеки осіб, які охороняються і об’єктів, охорона громадської безпеки, припинення масових заворушень, боротьба з тероризмом.

Поряд з цим в закони про надзвичайний і воєнний стан імплементуються норми президентського декрету № 2 від 09.03.2021 «Про захист суверенітету і конституційного ладу».

Тимур Хомич Автор: Тимур Хомич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *