• Нд. Лип 25th, 2021

Nevo News

Головні новини

Лукашенко підписав указ про оподаткування: що зміниться

Відnevo-admin

Лип 22, 2021

Президентом Білорусі Олександром Лукашенком підписаний указ № 285 «Про оподаткування».

Зміни торкнуться страхові виплати, ПДВ і орендну плату.

Про це 22 липня поінформувала президентська прес-служба.

Які зміни передбачені

Указом внесено зміни до податкового законодавства з урахуванням правозастосовчої практики.

Олександр Лукашенко
Фото: прес-служба президента Республіки Білорусь

Зокрема, такими, що втратили силу визнані укази і деякі норми указів, положення яких відображені в новій редакції Податкового кодексу.

Від прибуткового податку звільняються доходи у вигляді страхового відшкодування або забезпечення в зв’язку з настанням страхового випадку за укладеними до 1 січня цього року (на термін не менше 3 років) договорами добровільного страхування життя та додаткових пенсій.

З 20 до 10% знижена ставка ПДВ на деякі продукти: розчинна печиво, овочі та інші гомогенізовані продукти, горіхи, фрукти та соки для дитячого харчування.

Положення указу № 160 від 12.05.2020 про орендну плату за знаходяться в держвласності земельні ділянки приведені у відповідність з термінологією і підходами, які використовуються в Податковому кодексі при визначенні розміру ставок, обчисленні і звільнення від сплати земельного податку.

На 2021-22 роки встановлюється особливий порядок обчислення орендної плати за земельні ділянки під ТЦ, автостоянки для них і торгові об’єкти, що входять в торгові мережі. Застосовуватиметься підвищений коефіцієнт до кадастрової вартості в розмірі 0,015.

Тимур Хомич Автор: Тимур Хомич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *