• Ср. Вер 22nd, 2021

Nevo News

Головні новини

Лукашенко оголосив про початок роботи Конституційної комісії

Відnevo-admin

Бер 15, 2021

Сьогодні, 15 березня, в Білорусі відзначається День Конституції. Не випадково, що саме в цей день Олександр Лукашенко зібрав членів Конституційної комісії.

Фактично, це означає, що робота комісії щодо внесення коригувань в основний Закон країни стартувала.

На що звертає увагу Лукашенко

Але перш глава держави нагадав, що рішення про створення комісії було прийнято на VI Всебілоруських народних зборах.

Олександр Лукашенко вважає знаменним той факт, що комісія приступає до роботи в День Конституції, з яким він привітав всіх білорусів і членів комісії, – інформує прес-служба білоруського лідера.

Лукашенко
Фото: прес-служба президента Республіки Білорусь

Президент нагадав, що з нинішньою Конституцією білоруси пройшли шлях становлення першого суверенної держави.

Значення цієї Конституції, напевно, буде визначатися перш за все цим фактом. Прийнята 27 років тому Конституція стала символом нової епохи – вільної, мирної, стабільного життя білоруського народу, – зазначив він.

На його погляд, білоруси багато чого досягли, слідуючи принципам нинішньої Конституції, і життя «не раз доводила правильність обраного шляху».

«Ви ввійдете в історію»

Говорячи про величезну важливість Конституції, Олександр Лукашенко зауважив, що все ж це прописані на папері норми, тому не можна забувати про позиції громадян, які формують громадську думку.

Він звернув увагу присутніх: перед початком роботи по внесенню змін до Конституції слід врахувати всі уроки минулого, включаючи зовсім недавнє.

Ви ввійдете в історію як співавтори оновленої Конституції. Але головне, ви берете на себе відповідальність за майбутнє нашої країни, – напучував Президент членів комісії.

Він додав, що розраховує на те, що довірену роботу комісія виконає «на найвищому рівні».

Діяльність Конституційної комісії повинна носити голосний і відкритий характер. Доступність вашої роботи для ініціатив людей – це питання довіри суспільства до її результату, – підкреслив глава держави.

рекомендації Президента

Він нагадав, що основним завданням Конституційної комісії є організація широкого обговорення пропонованих змін.

Публічність і прозорість процесу забезпечать засоби масової інформації, а також електронної комунікації. Активно використовуйте дані ресурси, – рекомендував білоруський лідер.

Також він порадив враховувати прогресивний міжнародний досвід, але в той же час орієнтуватися на інтереси Білорусі.

Ми не в перший раз займаємося цією роботою. У нас є не тільки міжнародний, але і свій багатий досвід роботи над Основним законом, – резюмував глава держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *