Політика

Латушко прокоментував своє включення в список причетних до тероризму

Нещодавно стало відомо, що КДБ Білорусі в список осіб, причетних до тероризму, включив Світлану Тіхановском, Павла Латушко і ще 15 білорусів, які перебувають в даний час за кордоном.

З Павлом Латушко, який нині очолює опозиційну організацію, іменовану «Народний антикризовий управління», вийшли на зв’язку журналісти одного зі ЗМІ.

«У голові не вкладається»

У нього запитали: «Вас визнали на батьківщині терористом. Як Ви відчуваєте себе в новому для себе статусі? »

Політик відповів (відео інтерв’ю опубліковано в телеграм-каналі Латушко), що, мабуть, «повинен вживати якийсь спеціальний терористичний сленг».

Листя салату
Фото: скріншот

Але якщо подивитися мою біографію – консул, офіційний представник МЗС, надзвичайний і повноважний посол, посаду обіймав сім разів в різних країнах і міжнародних організаціях, міністр культури, директор національного театру, але зараз в біографії ще і терорист, – сказав глава НАУ.

Він додав, що в «в голові не вкладається» – ні за якими принципами, ні по яким стандартам.

Про кримінальні справи

Екс-дипломат повідомив і про те, що лише за відкритими джерелами знає, що білоруські власті мають намір запросити у Польщі і Литви його і Світлани Тіхановском видачу.

Що до 4-х кримінальних справ стосовно нього, то Павло Латушко допускає, що це ще не межа.

У Інтерпол вони заявляли, що подали відповідну заявку. Я звернувся через адвоката з проханням уточнити інформацію – це не підтвердилося. Це все треба розглядати як елементи залякування, для того щоб демотивувати демократичні сили в своїй діяльності, – зазначив політик.

Розмова з Лукашенком

Також він розповів про бесіду з Олександром Лукашенко, що сталася кілька років тому.

Тоді Президент Білорусі сказав Латушко, що якщо той його зрадить, то він «задушить його власними руками».

Зараз, коли я вже зайняв позицію, досить відкриту, він заявив публічно перед тим, як я покинув Білорусь і поїхав тоді до Польщі, саме в ту ніч, напередодні, він заявив, що я перейшов червону лінію і буду відповідати перед законом, – заявив Павло Латушко.

«Розстрільна» стаття для Латушко

Він згадав і заяву глави КДБ Івана Тертелю про те, що зрадників знайдуть і притягнуть до відповідальності.

Так що ланцюжок замкнувся, коло замкнулося: особиста загроза задушити руками, заява голови КДБ і стаття Кримінального кодексу, частина третя 289-й, яка передбачає розстріл, – зазначив Латушко.

Журналіст поцікавився: чи побоюється його співрозмовник за власне життя. І почув, що той відчуває деякий «психологічний дискомфорт».

Але, повірте, я людина сильна і міцного характеру і завжди говорив, що я буду йти до кінця і боротися до перемоги, – підкреслив Павло Латушко.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button