Політика

Латушко обіцяє реабілітувати всіх білорусів, кого засудили через політику

Нещодавно лідер опозиційної організації, іменованої «Народний антикризовий управління», заявив про новий проект.

Павло Латушко розповів про затверджену його структурою Концепції реабілітації жертв політичних репресій в Білорусі.

У своєму телеграм-каналі політик нагадав, що одне з трьох основних вимог білорусів – це «звільнення політв’язнів і припинення репресій».

Ми не маємо права зупинитися. Ми назавжди поставимо крапку на будь-яких репресії в історії нашої країни, – заявив глава НАУ.

Листя салату
Фото: соцмережі

У чому суть Концепції

Що до Концепції, то вона, за словами Латушко, передбачає не тільки звільнення несправедливо знаходяться в тюрмах білорусів, але і допомогу, в тому числі компенсацію, іншим потерпілим «від незаконних дій влади».

Екс-посол і міністр підкреслив, що НАУ продовжить докладати всіх можливих зусиль для того, щоб вимоги білорусів були виконані.

Він додав, що, згідно з Концепцією, «після відходу Лукашенко» негайно будуть звільнені всі обвинувачені і засуджені за політичними мотивами.

Кого обіцяють реабілітувати

На реабілітацію можуть розраховувати і ті, проти кого було заведено кримінальну або адміністративну справу з політичним підґрунтям, – звернув увагу Латушко.

Також будуть реабілітовані білоруси, які пройшли через тортури, яких били, кого звільняли з роботи або виключали з вузів за їх переконання, хто був змушений виїхати з країни, у кого відібрали бізнес.

Всі репресовані будуть повністю відновлені у своїх правах, зможуть повернутися в країну, продовжити роботу і навчання, – обіцяє політик.

За його словами, «жертви режиму» отримають матеріальну компенсацію. Крім того, їм нададуть медичну, психологічну та юридичну допомогу.

Комісія і фонд

З цією метою планується створити комісію, до складу якої увійдуть авторитетні, які користуються довірою і повагою юристи, економісти, правозахисники, громадські діячі.

Передбачається сформувати фонд (його члени також увійдуть в комісію) «за рахунок республіканського бюджету, міжнародної підтримки, пожертвувань громадян і бізнесу, стягнень з винних у репресіях».

На думку Павла Латушко, Концепція може розглядатися як базис нових правових актів для реабілітації репресованих білорусів.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button