• Нд. Вер 26th, 2021

Nevo News

Головні новини

Комендантська година і обмеження свободи пересування: в Радбезі розповіли, як буде діяти декрет Лукашенко

Відnevo-admin

Тра 10, 2021

Держсекретар Радбезу Білорусі Олександр Вольфович розповів про механізми реалізації президентського декрету про захист суверенітету і конституційного ладу і причини його прийняття.

Причини прийняття декрету

За словами Вольфовича, декрет спрямований на забезпечення нацбезпеки і територіальної цілісності Білорусі, миру і спокою в країні, захист життя і здоров’я громадян в умовах глобальних викликів і загроз.

Він зазначив, що в світі зараз спостерігається нестабільність, процвітають спроби переписати історію і політика подвійних стандартів.

Держсекретар звернув увагу, що масштаби і кількість маневрів, що проводяться НАТО з союзниками на території Східної і Центральної Європи, «зашкалюють» і не можуть не викликати адекватної відповіді. У приклад Вольфович привів вчення Defender Europe-2021, стартували 5 травня в Європі, в яких задіяно понад 30 000 чоловік.

Олександр Вольфович
Фото: прес-служба президента Республіки Білорусь

Найбільш велике вчення з часів холодної війни, тематика явно носить не оборонний характер, – цитує Вольфовича БЕЛТА.

Крім загострення зовнішньої обстановки, зазначив держсекретар, використовуються гібридні методи для повалення легітимних урядів – аж до можливого фізичного усунення лідерів.

Не гребують нічим. Західні колеги підійшли до червоної межі, – констатував Вольфович.

За його словами, в таких умовах потрібно вживати своєчасних і адекватних заходів, щоб «зупинити гарячі голови», і одна з таких заходів – декрет про захист суверенітету і конституційного ладу.

Як буде діяти декрет

За словами держсекретаря, декретом передбачено, що в разі загибелі президента внаслідок замаху, теракту, зовнішньої агресії або інших насильницьких дій все держоргани будуть підкорятися Радбезу.

Як і наказано Конституцією, головувати буде прем’єр-міністр, – уточнив він.

Також в разі загибелі президента буде негайно введений режим надзвичайного або воєнного стану. Заходи щодо його забезпечення визначатиме Радбез.

Заходи наступні: комендантська година, заборона масових заходів / страйків, обмеження свободи пересування, забезпечення безпеки осіб та об’єктів.

Рішення Радбезу підлягають негайному виконанню і є обов’язковими для всіх, в разі невиконання посадові особи звільняються з посади.

Вольфович уточнив, що даний механізм буде задіяний «у виняткових надзвичайних обставин».

Тимур Хомич Автор: Тимур Хомич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *