• Нд. Лип 25th, 2021

Nevo News

Головні новини

Глава СК Білорусі визнав факт прослуховування польського консула

Відnevo-admin

Чер 14, 2021

Відносно фігурантів справи незареєстрованого в Білорусі Союзу поляків є санкція прокурора на негласні оперативно-розшукові заходи.

Про це під час брифінгу, організованого 14 червня МЗС, повідомив голова Слідчого комітету Дмитро Гора.

Відео

Так, за його словами, з’явилися відеозаписи зустрічей польського консула Анджея Рачковського з виїхали з Білорусі активістками польської меншини.

Дані матеріали були продемонстровані на прес-конференції, трансляція якої в режимі онлайн здійснювалася на YouTube-каналі Національного прес-центру.

люди
Фото: скріншот

Гора зазначив, що дипломата не повідомляли про те, що ведеться відеозапис. Можливо, він здогадувався, але напевно не знав.

Якщо ви натякаєте на те, що це було з порушенням якихось прав, порушенням якогось законодавства, можу вам сказати, що по відношенню до всіх осіб, які у даній справі залучено в якості обвинувачених, є санкціоноване прокурором, скажімо так, дозвіл на проведення оперативно-розшукових заходів, в тому числі негласних, тому в даному випадку мені не потрібно було нікого ні про що повідомляти, – сказав глава СК.

люди

Чому оприлюднили

Він додав, що надання записів на ознайомлення широкої громадськості не пов’язане з кримінальною справою.

Я вам вже, напевно, пояснив, чому ми публікуємо це все і надаємо це гласності. Тому що, скажімо так, це трошки не в поле кримінального процесу, – пояснив керівник Слідчого комітету.

Раніше він зазначав, що виїзд з Білорусі польських активісток повинен був залишитися конфіденційним, але Варшава зрадила його гласності.

Павло Господарик Автор: Павло Господарик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *