• Нд. Вер 26th, 2021

Nevo News

Головні новини

Глава Мінспорту відреагував на перенесення етапу Кубка світу з біатлону з Білорусі

Відnevo-admin

Тра 20, 2021

Кілька днів тому, 16 травня, Міжнародний союз біатлоністів оголосив про перенесення етапу Кубка світу з білоруських Раубічі в фінський Контіолахті.

Змагання повинні були пройти під Мінськом з 3 по 6 березня наступного року.

Виконком IBU аргументував своє рішення поточною ситуацією в Білорусі, потенційно загрозливою труднощами в роботі оргкомітетів, федерацій та національних збірних.

Через два дні Федерація біатлону Білорусі відреагувала на рішення IBU, заявивши, що новина сприйнята з «глибоким жалем», тим більше, що перенесли змагання без попередніх консультацій.

Ковальчук
Фото: Міністерство спорту і туризму

звернення міністра

Вчора, 19 травня, на адресу президента IBU Олле Даліна відкрите лист направило Міністерство спорту і туризму Білорусі за підписом глави відомства Сергія Ковальчука.

Міністр нагадав, що між Мінськом і Міжнародним союзом біатлоністів вже багато років існують партнерські відносини.

У Білорусі неодноразово проводилися найбільші змагання під егідою IBU, включаючи чемпіонати світу та Європи, рівень яких завжди високо оцінював Міжнародний союз біатлоністів, – йдеться в листі.

Міністр повідомив, що в останні роки в Білорусі були проведені чемпіонат світу серед юніорів (2015 рік), чемпіонат світу з літнього біатлону (2019 й), чемпіонати Європи в 2019 і 2020 році.

Цитата міністра

Сергій Ковальчук цитує самого Даліна, який свого часу дав оцінку рівню проведення літнього ЧС в республіці:

«Захід був добре організований, я побачив відмінна взаємодія в організаційному комітеті. Напередодні майбутніх заходів 2021/2022 рр. і Кубка світу це виглядає багатообіцяюче. Я також вражений тим, як Ви розвиваєте біатлон у Вашій країні ».

Глава Мінспорту також повідомив, що в минулому році після звернення IBU при особистій підтримці Олександра Лукашенка Білоруська федерація біатлону «в найкоротші терміни» забезпечила проведення на високому рівні ЧЄ.

Далі в листі йдеться про те, що той європейський чемпіонат Мінськ розглядав в якості підготовки до етапу Кубка світу в сезоні 2021-2022 років. Білорусь вклала великі гроші в проведення цього змагання.

Невдоволення міністра

Ми з прикрістю сприйняли новину про скасування етапу Кубка світу сезону 2021/2022 року в Мінську, – повідомляє Сергій Ковальчук.

Він додав: позиція Білорусі полягає в тому, що спорт повинен бути поза політикою, виступаючи як засіб об’єднання людей.

На думку міністра, прийняте рішення про перенесення підриває авторитет IBU в світовому спорті, принципи олімпізму, а також довірчі відносини з Білоруссю.

Висловлюємо глибоке співчуття у зв’язку з тим, що через політику «подвійних стандартів» постраждають численні вболівальники та любителі біатлону, – додав він.

Керівник Мінспорту висловив надію на те, що прийняте рішення буде переглянуте.

Павло Господарик Автор: Павло Господарик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *