• Вт. Чер 22nd, 2021

Nevo News

Головні новини

Екс-президент Литви відреагував на бажання Генпрокуратури Білорусі допитати його

Відnevo-admin

Чер 2, 2021

Білорусь запідозрила колишнього президента Литви Валдаса Адамкуса в причетності до геноциду білорусів під час Великої Вітчизняної війни.

Відповідний запит Вільнюсу направила Генеральна прокуратура Білорусі.

Реакція екс-президента

Незабаром на подію відреагував 94-річний політик. Він заявив, що підозри Мінська є абсурдними.

Це абсурд. Я навіть не знаю, що такі організації взагалі існували, поняття не маю, що вони робили і хто ці люди. Вперше чую, цитує екс-главу держави Delfi.

Адамкус
Фото: Вікіпедія

Подібні дії Білорусі, на погляд пана Адамкуса, є спробою відволікти увагу світової спільноти від боротьби білоруського народу за свободу.

Думаю, що це ніяк не бажання щось з’ясувати, а просто формальна провокація, щоб залучити побільше людей в їх внутрішні проблеми, – сказав колишній президент.

Що сказали в Генпрокуратурі Литви

Раніше Генеральна прокуратура Литви офіційно підтвердила факт запиту від білоруських колег про надання правової допомоги.

Литовське наглядове відомство заявляє: відповідь білоруській стороні дасть в порядку, встановленому правовими актами.

У свою чергу представник Генпрокуратури Литви Еляна Мартінонене повідомила, що ще 10 травня білоруські колеги звернулися з проханням загального характеру про співробітництво в розслідуванні кримінальної справи про геноцид білорусів в період Другої світової війни в Литві.

За її словами, більш детальних прохань або інших конкретних даних в тому листі не було.

Запит Генпрокуратури Білорусі

Сьогодні ж, 2 червня, Генпрокуратура Білорусі звернулася до Вільнюсу з проханням надати правову допомогу у справі про геноцид білорусів в роки Великої Вітчизняної війни і після неї.

Згідно білоруській стороні, в ті роки 2-ї (пізніше – 12-й), 3-й і 15-й литовські батальйони, куди входили колабораціоністи, на території Білорусі здійснювали каральні операції.

Слідство перевіряє інформацію про те, що в штаб так званої Армії оборони Вітчизни, присягнувши добровільно, поступив на службу в якості порученця Мінського м’ясника (Імпулявічюса) не хто інший, як Вольдемарас Хубертас Лаймутіс Адамкавічюс, – наголошується в повідомленні.

За версією Генпрокуратури, Адамкавічюс міг ховатися деякий час в Німеччині, а потім – переїхати в США.

Заявляється, що він змінив ім’я на Валдас Адамкус, після чого в 90-е повернувся в Литву, де працював в якості Президента.

Павло Господарик Автор: Павло Господарик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *