Політика

Дорожні карти Білорусі та Росії повинні стати союзними програмами – Мезенцев

Колишній посол Росії в Білорусі, який готується вступити в нову посаду – держсекретаря Союзної держави, – висловив свою думку щодо дорожніх карт двох країн.

Дмитро Мезенцев вважає, що ці документи по інтеграції могли б і навіть повинні стати союзними програмами.

Дипломат переконаний: що склалася в рамках Союзної держави практика вимагає «підтримки і розширення».

У цьому питанні, повідомив він, від Олександра Лукашенка чує «єдність підходів» з Росією.

Мезенцев
Фото: прес-служба президента Республіки Білорусь

У чому перевага інтеграційних проектів

Екс-посол уточнив: ці підходи стосуються пошуків потенційних форматів економічної інтеграції та виведення істотного обсягу спільних проектів на рівень Союзної держави.

Як приклад одного з таких проектів він назвав супутник дистанційного зондування Землі з унікальними характеристиками, який розробляють білоруські та російські фахівці.

Такі підходи і в рамках спільного, дуже уважного аналізу та, по суті справи, інвентаризації тих дорожніх карт, які насправді, може, вже повинні стати союзними програмами, – цитує Мезенцева агентство «Інтерфакс-Захід».

Він додав, що на зустрічі з Президентом Білорусі зауважив його зацікавленість в таких проектах, адже вони здійснюються заради білорусів і росіян.

Життя в «постковідном світі»

Дмитро Мезенцев також вважає, що «постковідний світ буде більш жорстоким».

Колишній посол пояснив: багато країн, які захочуть повернути або зміцнити свої позиції, ймовірно, не будуть особливо приділяти увагу білоруським і російським запитам.

В цьому плані тільки об’єднання в рамках Союзної держави, ЄАЕС, зміцнення співпраці в рамках СНД є єдиний можливий успішний відповідь на той тиск, який ми очікуємо. Чи не політичне, а економічне, – підкреслив він.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button