В світі

Британців штучно заражають COVID-19: все заради науки

Британські вчені в рамках наукового експерименту приступили до штучного зараження добровольців коронавірусів COVID-19.

Дослідження проводяться в період пандемії. Відомо, що при цьому всі добровольці будуть піддані впливу вірусу SARS-CoV-2 під контролем вчених-медиків.

Програма відома під назвою Human-Challenge-Program. Про початок робіт повідомляють зарубіжні ЗМІ з посиланням на міністерство охорони здоров’я Великобританії.

Раніше інформаційні агентства писали про плани британських медиків, які суспільство сприйняло неоднозначно через необхідність штучного зараження при зростанні захворюваності COVID-19.

Маска Вірус Лондон
Фото: Pixabay

У британському уряді експеримент відзначили як перший в світі, який передбачає спеціальне зараження коронавирусной інфекцією.

У період першої хвилі такої такий процес був продиктований необхідністю створення вакцини проти патогена.

У новому експерименті, будуть інфіковані учасники, які мають відносно низький ризик зараження COVID-19. Ці люди отримають мінімальну дозу вірусу, якої вистачить для зараження. Всього планується задіяти в досвіді до 90 осіб.

Буде вивчена як первісна реакція організму, так і реакція імунної системи на вірус. Одночасно планується простежити процес поширення вірусних частинок інфікованими пацієнтами в навколишньому середовищі.

Експерти вважають, що Human-Challenge-Program дозволить прискорити процес розробки вакцини і поліпшити її якісні показники.

Відомо, що добровольці піддадуться впливу вірусу «в безпечної та контрольованому середовищі» під наглядом медиків і вчених.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button