• Нд. Вер 26th, 2021

Nevo News

Головні новини

Білоруса обрали до складу Бюро Постійного комітету Міжпарламентського союзу

Відnevo-admin

Тра 17, 2021

Глава Постійної комісії Ради Республіки з міжнародних справ і національної безпеки Сергій Рачков увійшов до складу представницької політичної структури.

Білорус став членом Бюро Постійного комітету Міжпарламентського союзу з питань миру і міжнародної безпеки від геополітичної групи «Євразія».

Вибори відбулися в понеділок 17 травня 2021 року – інформує агентство «Белта».

Відомо, що білоруська сторона висунула три кандидатури для заміщення наявних вакансій в складах названого Бюро, Бюро жінок-парламентаріїв і Форуму молодих парламентаріїв.

Рачков
Фото: Рада Республіки

На порядку нинішнього засідання розглядалася презентація проекту резолюції «Парламентські стратегії по зміцненню миру і безпеки в рамках протидії загрозам і конфліктів, пов’язаних зі стихійними лихами та їх наслідками».

Документ був розроблений Німеччиною, Сенегалом і Шрі-Ланкою.

заява білоруса

До слова, Сергій Рачков підтримав рішення з усіх питань, що обговорюються на засіданні.

Він же повідомив, що Мінськ виступає прихильником переходу до низьковуглецевої стійкої економіці з метою запобігання глобальному потеплінню і пом’якшення наслідків зміни клімату.

Щоб глобальна проблема клімату вирішувалася ефективно, білоруський парламентарій запропонував створити справедливі умови, в тому числі для держав із середнім рівнем доходу, а також критерії щодо доступу до міжнародних кліматичних фінансових механізмів і ресурсів.

Він додав, що Білорусь є активним учасником всіх міжнародних заходів, пов’язаних з вирішенням проблеми зміни клімату.

Сенатор підкреслив: будучи учасником Паризької угоди, Мінськ дотримується і виконує обумовлені документом нормативи.

внесок Білорусі

За його словами, сьогодні в Білорусі вибудовується ефективна економіка по заощадженню енергоресурсів.

Ми зараз робимо значний акцент на розвиток, зокрема, електротранспорту. Випускаємо чудові автобуси, фактично вже створюється електромобіль в Білорусі, – сказав Рачков.

Великим внеском республіки у вирішення екологічних проблем політик назвав і Білоруську АЕС.

Він додав, що від кліматичних змін істотно страждають бідніші країни, тому важливо, щоб міжнародне співтовариство об’єдналося і допомогло таким державам.

І в цьому ми бачимо роль парламентаріїв, зокрема Міжпарламентського союзу, – в прийнятті законодавства, яке сприятиме реалізації як Паризьких угод, так і в цілому сприяти протидії кризам, пов’язаних зі зміною клімату, – зазначив Сергій Рачков.

Павло Господарик Автор: Павло Господарик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *