Політика

«Безпрецедентний тиск ззовні». Лукашенко зробив заяву

Олександр Лукашенко привітав білорусів і росіян з Днем єднання народів двох країн.

Глава держави і голова Вищої держради Союзної держави нагадав, що чверть століття тому був підписаний договір про створення Співтовариства Білорусі і Росії.

Цей документ, за словами білоруського лідера, дозволив народам двох країн подолати «руйнівні відцентрові тенденції» в економічному і соціальному житті, – інформує прес-служба Президента.

«Союзній державі немає рівних»

Говорячи про те, що за 25 років Білорусь і Росія пройшли в плані інтеграції великий шлях, Олександр Лукашенко відзначив зближення законодавчої бази двох держав, більш тісне співробітництво в промисловості, науці, обороні, зовнішній політиці, соціальній, гуманітарній та інших сферах.

Лукашенко
Фото: прес-служба президента Республіки Білорусь

З цієї точки зору «Союзній державі немає рівних на євразійському просторі», – переконаний білоруський лідер.

Він звернув увагу на такі загальні досягнення, як спільний запуск космічних апаратів, створення суперкомп’ютерів, реалізація високотехнологічних проектів в промисловості та сільському господарстві.

Можливості для білорусів і росіян

«Новою вершиною співпраці» Президент назвав запуск першого енергоблоку БелАЕС.

Він підкреслив: білоруси і росіяни мають рівний доступ до послуг медицини, освіти, систем соцзабезпечення, можуть безперешкодно працевлаштовуватися, пересуватися і обирати місце проживання.

В непростих умовах минулого року ми ще раз переконалися, наскільки важливі можливості, які багатьма сприймаються як даність. Наскільки цінною є взаємна підтримка, – заявив Лукашенко.

«Безпрецедентний тиск»

Черговим підтвердженням братніх відносин між країнами він вважає спільні зусилля Москви і Мінська, спрямовані на протистояння коронавірус.

Пандемія до краю загострила негативні геополітичні тренди, і сьогодні Білорусь і Росія переживають безпрецедентний тиск ззовні, – зазначив глава держави.

В умовах, що склалися саме майданчики Союзної держави дозволяють «оперативно і ефективно реагувати» на всі сучасні виклики і загрози, гарантуючи безпеку і стабільність в регіоні, – переконаний Президент Білорусі.

На його думку, очевидно, що і білоруси, і росіяни зацікавлені в поглибленні інтеграції країн.

Олександр Лукашенко побажав жителям двох країн здоров’я, благополуччя, миру, єдності і впевненості в завтрашньому дні.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button