Технології

Белгідромет спростував заяву про відключення станцій моніторингу радіації, зроблене Литвою

У відповідь на заяву, зроблену керівником Центру радіологічної безпеки Литви Юліусом Жілюкасом, про відключення станцій моніторингу радіації, Белгідромет опублікував спростування.

Збоїв передачі даних від АПИ в Центрі реагування Белгідромета не відбувалося.

У заяві білоруської сторони сказано, що починаючи з 7 березня і по теперішній час автоматичні пункти вимірювання потужності дози гамма-випромінювання відомчої автоматизованої системи радіаційного контролю (АСКРО) в районі Білоруської АЕС працювали в штатному режимі, повідомляє сайт установи.

У відповідь на заяву Юліуса Жілюкаса, опубліковане порталом «Хартія’97%», в Белгідромете заявили, що потужності дози-гамма-випромінювання від дозиметричних датчиків з інтервалом в 10 хвилин надходили на сервер АСКРО.

БелАЕС
Фото: Міністерство енергетики

Перевищень зафіксовано не було.

Рівні потужності дози гамма-випромінювання 7 березня на всіх АПИ знаходилися в інтервалі 0,05 – 0,11 мкЗв / год, такий же діапазон значень спостерігався в інші дні березня 2021 року і раніше, – відзначили експерти.

Представники установи відзначили, що дані АСКРО в онлайн режимі надходять виключно зацікавленим державним органам Республіки Білорусь.

З цієї причини литовська сторона просто не могла мати відомості про те, що 7 березня станції були відключені.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button