Технології

Американські вчені зафіксували рекордну концентрацію вуглекислого газу в атмосфері

Співробітники атмосферної обсерваторії на Гавайських островах зафіксували в атмосфері Землі рекордну концентрацію вуглекислого газу.

Відомо, що науковий центр розміщений на схилі вулкана Мауна-Лоа. Новий рекорд був встановлений в минулу суботу. CO2 перевищив позначку в 421 ppm.

Варто відзначити, що отримані дані можна по праву назвати абсолютним рекордом, т. К. Вони зафіксовані вперше в історії вимірювань.

Звіт опублікувало видання The Washington Post, в якому вчені повідомляють, що останнім часом показники концентрації CO2 не перевищували позначку 420 ppm.

Вуглекислий газ
Фото: Pixabay

Одночасно експерти заявили, що результат є одиничним виміром, а показники концентрації CO2 в цю пору року завжди близькі до пікових.

Однак уже два місяці поспіль станція фіксує показники вище 417 ppm. При цьому середній річний рівень може перевищити позначку 416 ppm.

Вчені ведуть спостереження за концентрацією вуглекислого газу в атмосфері Землі з кінця 1950 років. Цим займаються представники Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США.

Встановлено, що в 2016 році показник концентрації CO2 вперше в історії Землі досяг значення в 403,3 ppm. До початку індустріальної епохи і останні 800 тис. Років цей рівень не перевищував 280 ppm.

Пов’язані Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button