• Вт. Вер 28th, 2021

Nevo News

Головні новини

5 секретів довгожителів: які з них допоможуть дожити до 100 років

Відnevo-admin

Тра 24, 2021

Вчені багато років досліджують питання довгожительства і способи збереження здоров’я.

Завдяки дослідженням було встановлено, що в Японії, Греції та Італії люди мають більшу тривалість життя, ніж в інших регіонах планети.

Це пов’язано не тільки з кліматичними особливостями, але і територіальними, а також історичними. Фахівцями було виявлено, що на довгожительство величезний вплив справляє харчування людей перерахованих країн і їх правила, закладені предками.

Раціон харчування, що містить не менше 90% їжі рослинного походження

Довгожителі, як правило, складають свій раціон з переважно зелені, овочів, фруктів, горіхів і цільнозернових продуктів.

старість
Фото: Pixabay

До того ж, вони відмовляються від жиру тваринного походження, замінюючи його на оливкову олію. А воно, до всього іншого, покращує показники холестерину, а значить, серцево-судинних захворювань.

Відмова від м’яса

Жителі перерахованих країн вживають м’ясо тварин в їжу не більше 4-5 разів на місяць. При цьому використовують його переважно для варіння бульйону і на каструлю беруть до 60-100 г продукту.

Ще одні дослідження підказують, що в США довгожителями є вегетаріанці, харчування яких допускає невелику кількість риби. Вони живуть довше на 8 років, ніж їх оточення, що є мясоедами.

виняток цукру

Довгожителі вживають цукор усвідомлено, тоді, коли їм цього дійсно хочеться, наприклад, при особливих випадках. Даний продукт викликає залежність так само, як нікотин.

Різко відмовлятися від нього не можна, щоб не нашкодити здоров’ю. Варто скорочувати його споживання поступово, по ложці або цукерці в день. Доцільно замінити білий цукор на сухофрукти. Це корисно і ситно одночасно.

Горіхи як одна зі складових харчування

Дієтологи дозволяють вживати до 2 жмень горіхів в день, якщо у людини немає протипоказань до цього натуральному продукту. Дослідження показують, що горіхи продовжують життя на 3 роки.

Різноманітність продукту дозволяє пробувати кожен день щось нове або складати мікс з мигдалю, кеш’ю, фісташок, бразильського горіха і багатьох інших.

Харчування цільної їжею

Під поняттям «цільна їжа» мається на увазі їжа з одного інгредієнта. Вона може бути термічно обробленої, сирої, сушеної і т. Д. При цьому готують її на слабкому вогні, якщо обробка обов’язкове.

Часто прихильники такого харчування воліють ферментовану їжу, т. Е. Приготовлену на основі закваски. До того ж, така їжа повністю виключає консерванти і підсилювачі смаку. У рецептурні книги з приготування цільної їжі можна знайти не більше 10 рецептів зі змішаними інгредієнтами.

Вчені давно довели взаємозв’язок харчування та довголіття. Вони, спільно з дієтологами, дають цінні рекомендації по харчуванню, спрямовані на поліпшення якості здоров’я і вживаних продуктів, а відповідно, збільшення терміну життя, які не потребують складнощів і капітальної перебудови харчових звичок людини.

Сергій Туманов Автор: Сергій Туманов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *